Przywiązani do polisy?
Jesteś tutaj: Home \ Blog \ Przywiązani do polisy?
16 września 2016 - 12:24, dodał: , w Blog, Comments off

Przywiązani do polisy już niedługo.

Polisa inwestycyjna, która miała przynosić zyski, jest zazwyczaj źródłem problemów finansowych. Po latach opłacania składek okazuje się często, że produkt zamiast przynosić oczekiwane zyski generuje coraz większe straty. Dodatkowo w momencie chęci odstąpienia od umowy ubezpieczyciele naliczają tzw. opłaty likwidacyjne.

Opłaty likwidacyjne to zazwyczaj jeden z warunków umów zawieranych z towarzystwami ubezpieczeniowymi. Firmy stosujące tego typu praktyki tłumaczą je koniecznością „zachęcenia” klientów do długoterminowego odkładania pieniędzy, zabezpieczenia się przed zbyt wczesnym rozwiązaniem umowy przez klienta lub zaprzestania płacenia przez niego wynikających z zapisów umowy składek.

Niestety często bywa tak, że przyjmują one horrendalne wielkości stanowiące nawet 100 proc. zgromadzonych pieniędzy. W momencie gdy klient postanowi zaprzestać wnoszenia opłat lub zechce rozwiązać umowę będzie musiał liczyć się ze stratą nawet całości zainwestowanej kwoty.

W wielu przypadkach o konieczności poniesienia tego typu opłaty klienci dowiadują się dopiero w momencie chęci wypłaty środków z konta. Wynika to z faktu, że podczas zawierania umów nie byli informowani o występowaniu opłat likwidacyjnych. Tego typu działania ze strony towarzystw ubezpieczeniowych są niezgodne z zasadami uczciwej konkurencji, z czym nasza Kancelaria nie godzi się i rusza Państwu z pomocą.

Dodatkowo, klienci zawierający umowy polisolokat nie byli świadomi w większości przypadków realnych kosztów związanych z uruchomieniem polisy. Towarzystwa ubezpieczeniowe pobierają wysokie opłaty za zarządzanie rachunkiem, wzrastające zazwyczaj wraz ze wzrostem wartości rachunku udziałów. Jeśli dodamy do tego również potencjalne straty inwestycyjne skutki posiadania polisolokaty często są opłakane.

Jeśli czują się Państwo przywiązani do swojej polisy? Nie godzą się na praktyki stosowane przez ubezpieczycieli? Nie wiedzą jak z niej zrezygnować by nie stracić całości lub większej części zainwestowanych pieniędzy? Nasi konsultanci znają odpowiedź na te i inne pytania!

Nasza kancelaria wie jak pomóc osobom, które wpadły w pułapkę polisolokat, które w większości przypadków powodują utratę oszczędzanych przez całe życie pieniędzy. Z nami nie będziesz dalej tracić swoich pieniędzy i uwolnisz się od osób przywiązanych do polisy i tego typu produktów inwestycyjnych.

Jeśli padli Państwo ofiarą nieuczciwych towarzystw ubezpieczeniowych zachęcamy do przyłączenia się do pozwu przeciwko nim. Razem odzyskamy utracone pieniądze!

 

About author:

Comments are closed here.